Interijer apartmana

Interijer apartmana

Ocjena: 0

0

Interijer restorana

Interijer restorana

0

Tiger tenk I

Tiger tenk I

0

In Memoriam

In Memoriam

0

Skulptura

Skulptura

0

Livingroom-NY style

Livingroom-NY style

0

arhviz

arhviz

3

Mercedes W124

Mercedes W124

2

Novosti: Video isječci: Intervjui: Tutorijali:
ZBrush Workshop
Blender radionica u Osijeku – “Osnove 3D modeliranja”
Izazov: Rendanje automobila
Zbrush Central V3
ostale novosti...
World of Warcraft: Mists of Pandaria Cinematic Trailer
Unreal Engine 4 - Demo showcase
Wreck-It Ralph
Castlevania Lords of Shadow 2
ostali video isječci...
Intervju sa Darkom Vučenikom
Lemonade3D - intervju
Bassam Kurdali - intervju
Luminus studio - Intervju
ostali intervjui...
Blender tutorijali - krivulje
Modeliranje i texturiranje ljudskog oka
Izrada šalice
Izrada stijene
ostali tutorijali...
 Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Autodesk zaustavlja XSI  (Posjeta: 4562 )
Anto Matković
Hero Member

« Odgovor #20 : 05. 03. 2014. 18:53 »

Ne znam da li The Foundry ima nesto svoje izvorno u svome arsenalu ? I oni su pomalo Borgovi koji asimilraju na sta naidju, ipak imaju zasad dobar track record jer su postavili standarde sa Nuke-om u filmskoj industriji gde je to primarni kompoziting alat i ostace jos neko vreme buduci da nemaju neku jacu konkurenciju. Drzim im fige da sa modo zadaju domaci zadatak Autodesku na polju 3d-a, uz to malo zdrave konkurencije nije na odmet Smiley

Da ja znam, origigi im je nešto plugina za Nuke i Aftere, ako i to - ostalo je reciklaža, Nuke su kupili od Digital Domain-a, nisu li. BTW, sada i oni izbacuju suite opciju i zove se, pogodi kako: the foundry collectives. Licence su još oštrije od Autodeska, i što je sad još više zanimljivo, Modo u tom kolektivu je licenciran na sve to node lockove i ostali shit. Nije još jasno  da li novi sistem licenci ide i na solo Modo, ali........ bojim se da ide. Naime, do sada, kada si imao Modo, sam si ga mogao transferirat na drugu makinu. Od sada.... bolje da ne mislim.
Evidentirano
Aleksandar Jovanovic
Hero Member
*

« Odgovor #21 : 05. 03. 2014. 19:30 »

Da Nuke je izvorno od DD, ko i Mari sto je iz Wete, ali ih nisu zasad zapustili, imaju dobar support. Kad se setim kako je izgledao prvi njihov Nuke tek izasao iz DD, onako totalno proprietary UI 1994. ne znas odakle da pocnes a danas je malo drugacija prica Smiley
Evidentirano

eat,sleep,nintendo
Alen Music
Hero Member

Samouk

« Odgovor #22 : 05. 03. 2014. 20:19 »

da ui je bio WTF :\
Evidentirano

http://www.music-alen.com
Uzeo sam zelenu pilulu, di je kraj zečje rupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........
Anto Matković
Hero Member

« Odgovor #23 : 05. 03. 2014. 22:44 »

Da Nuke je izvorno od DD, ko i Mari sto je iz Wete, ali ih nisu zasad zapustili, imaju dobar support. Kad se setim kako je izgledao prvi njihov Nuke tek izasao iz DD, onako totalno proprietary UI 1994. ne znas odakle da pocnes a danas je malo drugacija prica Smiley

E sad natrag na Softimage i The Foundry, priča je (kako čuo, tako kažem), da, pod
1. mrcina od 3d programa kao Softimage, da Foundry nije još imao iskustva sa tim
pod
2. Foundry jest održavao kupljeno, ali, više manje, nadgradnje preko postojeće strukture. Generalno, puno je energije i tako otišlo da XSI bude "slick". Mnogo manje da bude programibilan.  Recimo Softimage ICE je runtime,  skup dll-a koji stalno čeka da ga pozoveš. Drugim riječima, ništa neće brže reagirat, možeš ICE operator stavit preko ili ispod regularne envelope. Ali, van ponuđenog na node, jako teško nešto dodat na hard kodiranje.
Maya, upravo obratno, i izgleda da je taj, Maya koncept ugađanja programerima, a artisti kako se već snadju, odnjeo pobjedu, davno prije, u velikim firmama. Bez tih velikih firmi, teško bilo šta pokrenut za high-end aplikaciju, malih usera nema dovoljno. Glasni na forumu i brzi na peticijama, ali to je sve. I to je neki zatvoreni krug, koji niti Foundry ne bi mogao razbit.
Evidentirano
Ivica Horvat
Hero Member
*
*
*

« Odgovor #24 : 06. 03. 2014. 18:38 »

A da Softimage ponovo kupi Microsoft Cheesy Mislim, pa Google im ima onaj
nesretni sketchup, a Ms nema ništa konkretnog na tom polju.
Kao ni Apple. I oni bi mogli, pa to je za njih cijena poštenske marke,
samo da Softimage postoji za OSx... A što mislite za Adobe?
I njima fali jedan pravi 3D mrcinaš, samo adobe bi sve isto strpao
u CC paket veličine 38 GB.
Evidentirano

doh!
Lewis
Hero Member
*
*
*

« Odgovor #25 : 06. 03. 2014. 23:35 »

pocele su i  zaj...e vec

https://www.youtube.com/watch?v=1r77WyKNsIk
Evidentirano

--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------
Toni Bratincevic
Hero Member
*

« Odgovor #26 : 07. 03. 2014. 02:09 »

Problem je na kraju puno vece prirode. 3D aplikacije su usle u neku fazu starosti, jednostavno se nista revolucionarno ne dogadja vec je vise to pitanje polagane evolucije. Mislim da zbog toga korisnici manje imaju razloga ulagat u novi update i profiti adeska i drugih se polagano cijede, te na kraju imaju jos manje para za nastavljanje razvoja aplikacija. S druge strane nema vise konkurencije, jer tko ce lud ulagat u razvoj 3D softvera kojem bi trebalo barem 6 godina razvoja da postane ikakva konkurencija Mayi, Maxu i drugima. LW je pokusao napraviti to sa Coreom, pa je sve otislo u krivom smjeru ... velika steta za sve nas jer je to jedini pozitivan moment u zadnjih 10tak godina koji je probudio nadu u zaokruzeni i kvalitetan 3d paket izvan ADesk domene.
Meni je recimo max 2012 sasvim dovoljan za sve sto radim i skoro da mi bas nista vise osim toga ne treba, uz nezaobilazni ZBrush i V-Ray naravno!
3D ce sa softverske strane usporavati, proizvodit ce se jako puno 3D arta, ali mislim da su ona magicna vremena davno prosla ... jednom se vise gurala ova industrija na ljubav nego na profit.
Ostaje jedna stvar koja ce mozda s vremenom prerasti u nesto vece, Blender!

Samo pokusam zamisliti ljude koji su godinama ulagali u XSI, pohvatali sve shortcuts, optimizirali vlastiti workflow, arnold za XSI, Ice, Redshift, 3Delight ... ne gase oni samo XSI, gase jednu cijelu granu 3Da. Zalosno!
Sad da ga bar prodaju, ali nikad se to nece desit ... brutalnost kapitalizma se pobrinila za to!
Evidentirano
Doka
Sr. Member

« Odgovor #27 : 07. 03. 2014. 22:28 »

Off topic ali baby steps, ne Smiley http://blenderdiplom.com/en/interviews/548-interview-sean-kennedy-on-blender-in-hollywood.html jos je v-ray za blender u developmentu..

Ali steta za XSI, svi pokusavaju na neki nacin umanjiti stetu AD-a http://vray.info/news/article.asp?ID=563, https://www.lightwave3d.com/crossgrade_promo/ ali sto rechi, AD-u treba spank zesci, strasno..
« Zadnja izmjena: 07. 03. 2014. 22:52 Doka » Evidentirano

Por-fo-lje   
https://goo.gl/GCmQ6R
blank...
Hero Member

« Odgovor #28 : 07. 03. 2014. 23:53 »

jos je v-ray za blender u developmentu..

Nema potrebe, Corona gazi naprijed velikim koracima.
Evidentirano
Toni Bratincevic
Hero Member
*

« Odgovor #29 : 08. 03. 2014. 02:40 »

jos je v-ray za blender u developmentu..

Nema potrebe, Corona gazi naprijed velikim koracima.

Corona je svakako zanimljiva, ali danas moze bilo tko napisat progressive path tracing render, primjer je Thea render, Maxwell, Corona, Fry, Octane etc. Daleko je jos ona u razvoju naspram V-Raya koji je "production proven". U pocetku se uvik cini da se ogromni koraci rade u razvoju, jer je to proces u kojem se dodaje najvise novoga, kasnije se 80 posto vremena trosi na otklanjanje bugova. Vecina rendera se koliko toliko ok ponasa dok ne dodju u pravi stress-test gdje jedan objekt moze imati i po 100tinjak 4k textura, gomile displacementa, tonu neinstancirane gemoetrije itd. Zanimljivo je koliko smo mi znali ubivat VRay kad sam jos bio u bluru, dok se u slucaju archviz domene srecom ne susrecu takve kompleksne situacije. Iako ovako za osobnu upotrebu, svakako je Corona super izbor i usto je besplatna, pravi match uz Blender.
Evidentirano
Klaudio Ladavac
Full Member

« Odgovor #30 : 08. 03. 2014. 15:00 »

Meni je drago da u zadnje vrijeme Modo ima dosta paznje i privlaci ne samo novake koji tek pocinju vec i ostali koji ostavljaju Autodesk (koliko god je to moguće) i prelaze na Modo (i Houdini).

Fabric Engine mi izgleda kao nesto sta ima puno potencijala. Za sada je još uvijek na principu kodiranja ali na nekom njihovom verzijom koda koji u konacnici znaci kodiranje plugin-a samo jednom koji ce raditi na svim aplikacijama. Znaci da vise nisi vezan za odredeni program jer samo on ima određeni xy plugin koji ti je potreban nego koistis program koji god zelis sa istim tim xy pluginom.
Zanimljivo je isto tako sta u 2.0 verziji bi trebao imati visual programming - odnosno nesto kao ICE okruženje. Živi bili pa vidjeli.

Ja bi samo volio da Maya potupno uredi izradu NURBS površina i krivulja. Za ostalo cemo lako. Cheesy

Evidentirano
blank...
Hero Member

« Odgovor #31 : 08. 03. 2014. 20:06 »

svakako je Corona super izbor i usto je besplatna

Bar za sada, uskoro će izaći Alfa 6, ujedno i posljednja public verzija.
Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  

Skoči na: