Interijer apartmana

Interijer apartmana

Ocjena: 0

0

Interijer restorana

Interijer restorana

0

Tiger tenk I

Tiger tenk I

0

In Memoriam

In Memoriam

0

Skulptura

Skulptura

0

Livingroom-NY style

Livingroom-NY style

0

arhviz

arhviz

3

Mercedes W124

Mercedes W124

2

Novosti: Video isječci: Intervjui: Tutorijali:
ZBrush Workshop
Blender radionica u Osijeku – “Osnove 3D modeliranja”
Izazov: Rendanje automobila
Zbrush Central V3
ostale novosti...
World of Warcraft: Mists of Pandaria Cinematic Trailer
Unreal Engine 4 - Demo showcase
Wreck-It Ralph
Castlevania Lords of Shadow 2
ostali video isječci...
Intervju sa Darkom Vučenikom
Lemonade3D - intervju
Bassam Kurdali - intervju
Luminus studio - Intervju
ostali intervjui...
Blender tutorijali - krivulje
Modeliranje i texturiranje ljudskog oka
Izrada šalice
Izrada stijene
ostali tutorijali...
 Str: 1 2 [3]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Problem sa registracijom na cinema 4d cafe !?  (Posjeta: 7481 )
Niko Perković
Hero Member

3D Studio Max

« Odgovor #40 : 13. 12. 2011. 09:44 »

Evo, samo da ja nešto kažem... Kad bi se sve što imamo na našem desktopu trebalo legalno kupiti, to bi došlo više od jednog Porschea GT3 iz izazova... Kad bi sve kupovali, trebali bi kupiti: Originale svih igrica koje imamo, originale svih programa koje imamo (Photoshop, 3ds,...), plugine (Vray), .... I još dosta toga, a ko tako živi danas, dica danas imaju sve živo na kompjuterima, jer kad bi sve bilo legalno onda bi samo nekolicina imala gušta na kompjuteru... I još da jednom napomenem: Onda bi se sve igrice trebale kupiti, programi (možda se sada čak i Paint plaća).... Ko bi onda uopće bija na kompjuterima  Sad
Evidentirano

Cool, zar ne? Cool
Hsrdelic
Full Member

« Odgovor #41 : 13. 12. 2011. 18:22 »

Po toj logici sve što si ne možemo priuštiti ćemo drpit? Smiley Zanimljivo....

Ja si ne mogu priuštiti Mercedes, ali neću zbog tog razloga ga ići ukrasti iz autosalona. Što se tiče licenci, uopće nije potrebno toliko novaca, to je zabluda. Ljudi će dat 500€ za grafičku ili neki komad hardvera i to im uopće neće biti problem, ali je problem dati za softver iz jednostavnog razloga što se to ne cijeni. To što je kod nas postalo "normalno" imati piratski softver, ne znači da ujedno može služiti kao izlika svima koji ga koriste.

Mene godišnje softver dođe oko 2000€, i daleko više me dođu troškovi hardvera, VPS-a i marketinga te potpora cafeu nego update licenci koja je daleko najmanja stavka u troškovima.

Danas je softver jeftin i dostupan. Npr, gore spomenuti photoshop možete iznajmiti za 35$ mjesečno, jel i to puno? Osim toga, ne moraju se kupiti najnovije verzije programa - na forumima i e-bayu se mogu naći povoljno licence pa se napravi update kad financije dozvoljavaju. Drugi način je ponuditi proizvođaču softvera da "odradite" licencu. Npr, ponudite rad kao kompenzaciju ili besplatno reklamiranje, a i začudili bi se koliko "manjih" plugin developera su spremni vam izaći u susret s manjom cijenom ili otplatom u par obroka.

Pozdrav

Evidentirano
Aleksandar Jovanovic
Hero Member
*

« Odgovor #42 : 13. 12. 2011. 18:30 »

Osim toga, ne moraju se kupiti najnovije verzije programa - na forumima i e-bayu se mogu naći povoljno licence pa se napravi update kad financije dozvoljavaju.

Verovao ili ne kod Autodeska ne moze, cak je i kaznjivo ako se ne varam, kod ostalih ne znam kako je.
Evidentirano

eat,sleep,nintendo
Dejan Kober
Administrator
Hero Member
*
*

3d studio max

« Odgovor #43 : 13. 12. 2011. 19:37 »

E, ljudi, može jedan prijedlog? Ajdmo kad netko naleti na neki povoljan deal za neki software ili ako zna neku šemu kako povoljno dobiti neki komad software-a, fino to stavit tu na forum i sherat sa ostalima. Mislim da će od toga biti više koristi od rasprave i prepucavanja.

Recimo ekipa iz Guglie (susjedi Slovenci; http://www.gugila.com/) vam mogu dati popust (ili čak i besplatno) njihov odlični plugin za masovno plantanje objekata u zamjnu za kvalitetan tutorial za njihov plugin (poželjno na engleskom)... Samo ih treba kontaktirati.
Evidentirano

Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/
Niko Perković
Hero Member

3D Studio Max

« Odgovor #44 : 13. 12. 2011. 20:00 »

Očaran san Gugilon, preodlično je ....  Tongue
Evidentirano

Cool, zar ne? Cool
Hsrdelic
Full Member