Interijer apartmana

Interijer apartmana

Ocjena: 0

0

Interijer restorana

Interijer restorana

0

Tiger tenk I

Tiger tenk I

0

In Memoriam

In Memoriam

0

Skulptura

Skulptura

0

Livingroom-NY style

Livingroom-NY style

0

arhviz

arhviz

3

Mercedes W124

Mercedes W124

2

Novosti: Video isječci: Intervjui: Tutorijali:
ZBrush Workshop
Blender radionica u Osijeku – “Osnove 3D modeliranja”
Izazov: Rendanje automobila
Zbrush Central V3
ostale novosti...
World of Warcraft: Mists of Pandaria Cinematic Trailer
Unreal Engine 4 - Demo showcase
Wreck-It Ralph
Castlevania Lords of Shadow 2
ostali video isječci...
Intervju sa Darkom Vučenikom
Lemonade3D - intervju
Bassam Kurdali - intervju
Luminus studio - Intervju
ostali intervjui...
Blender tutorijali - krivulje
Modeliranje i texturiranje ljudskog oka
Izrada šalice
Izrada stijene
ostali tutorijali...
 Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Problem sa registracijom na cinema 4d cafe !?  (Posjeta: 7461 )
Nikola Sokol
Newbie
*

« : 15. 04. 2011. 15:50 »

Uredno se regam na cinema 4d cafe i za otprilike dva dana dođem na stranicu i piše mi da nemam pristup toj stranici , obratio sam se adminu i rekao je : "Your registration was declined because you registered from a Hidden IP or Proxy Server" .. jel mi može netko detaljno objasnit što je taj proxy , kako se isključi i dali to utječe na internet konekciju ... hvala !
Evidentirano
Dejan Kober
Administrator
Hero Member
*
*

3d studio max

« Odgovor #1 : 15. 04. 2011. 17:36 »

Nažalost, ono kolko znam, da oni imaju dosta stroge uvjete registracije; ja sam se svojedobno htio registrirati tamo, kad smo u firmi razmišljali o kupnji cineme, te sam htio postaviti neka pitanja. Pošto traže da se ispuni kod prijave koju verziju cineme posjedujete, ja sam to ostavio prazno, pa mi nisu odobrili registranicu, te mi je admin još poslao mail da mu moj user name i mail djeluje ko zafrkancija.

Uglavnom, pošalji im mail, samo pazi da im nebude "smiješan" Cheesy
« Zadnja izmjena: 15. 04. 2011. 18:52 Dejan Kober » Evidentirano

Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/
Nikola Sokol
Newbie
*

odg
« Odgovor #2 : 15. 04. 2011. 18:11 »

Pa ljepo sam mu sve napisao da sam iz Hrvatske i označio sam verziju cineme i neka mi objasni razlog bana .. ali ništa , rekao je da je problem u proxyu... to ima nekakve veze sa internetom , nemam pojma...
Evidentirano
Dejan Kober
Administrator
Hero Member
*
*

3d studio max

« Odgovor #3 : 15. 04. 2011. 18:54 »

Evo, čisto za evidenciju, mail koji sam ja dobio:
Citat:
Hi

Your application to join C4D Cafe is declined. I can't think why anyone
not using Cinema 4D would want to join. For your version you said "None".

I'm also not keen on the double D at the end of your name. Sounds like a
bra size to me.

3DKiwi
C4D Cafe

Moj odgovor:
Citat:
Hello.
Well, I have heard stories about "elitism" of people on C4D Cafe, but I thought that is just bounch of nonsense. Now I see that it isn't.
My intention in joining on C4D was to maybe get some information about Cinema4D from people who use it, because we ware thinking about implementing Cinema4D in our work flow.

And that "double D" is not a bra size, it's actually part of my companies name (witch I own).

But, don't worry about it.... I'll find some other place to get info that I need.

have fun there.
--

Dejan Kober
DD3D d.o.o.
42 000 Varazdin

Citat:
Fine. Go for it.  Since I own my site and forum I make the rules. One of them is not allowing names that may cause offence and or be regarded as a joke name.

3DKiwi
Evidentirano

Nikola Sokol
Newbie
*

« Odgovor #4 : 15. 04. 2011. 22:27 »

Hahaha .. koji admin   Cry izgleda da se nikada neću regat  Angry Angry
Evidentirano
Lewis
Hero Member
*
*
*

« Odgovor #5 : 15. 04. 2011. 23:01 »

pazi ti "frajera" sa nickom "3DKiwi" se usudjuje komentirati Koberov "broj grudnjaka" , kao njegov nick je puno bolji ha ? Wink Wink.
Evidentirano

--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------
Aleksandar Jovanovic
Hero Member
*

« Odgovor #6 : 15. 04. 2011. 23:35 »

^
haha word, luzeri Cheesy
Evidentirano

eat,sleep,nintendo
Doka
Sr. Member

« Odgovor #7 : 16. 04. 2011. 01:30 »

o boze...
Evidentirano

Por-fo-lje   
https://goo.gl/GCmQ6R
Dejan Kober
Administrator
Hero Member
*
*

3d studio max

« Odgovor #8 : 16. 04. 2011. 14:40 »

A čujte, na kraju krajeva; kak je lik sam rekao; to je njegov forum i on tamo određuje pravila...
A ništa, sad ćemo i mi ovdje primjeniti istu tehniku; nema više korisničkih imena sa oznakama donjeg rublja.  Tongue
Evidentirano

Lewis
Hero Member
*
*
*

« Odgovor #9 : 16. 04. 2011. 14:48 »

E Koberu, Koberu, da si bolje pazio kad si davao ime firmi sad bi bio na c4dcafe forumu a ovako sam si kriv Cheesy Wink.

Mislim ono svaka cast forumu i svemu ali razlog za odbijanje mu je u najmanju ruku stvarno debilan Smiley. Uglavnom ima i drugih foruma, neka mu je sa srecom Smiley.

BTW to me podsjeca na ona imena auta kao "Ford KUGA" ili "Proton JEBAT" itd.. itd. Ocito je da nisu pazili na sva trzista i prijevode/znacenja kad su ima davali imena Wink.
Evidentirano

Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
Anto Matković
Hero Member

« Odgovor #10 : 16. 04. 2011. 15:11 »

a fakat je tip onako malo jači..... čisto za usporedbu, ako se hoćeš upisat na forum od Pixar Rendermana, imaš upisat da si stariji od 13 godina i onih par standardnih, to je sve...
Evidentirano
Lewis
Hero Member
*
*
*

« Odgovor #11 : 16. 04. 2011. 15:15 »

I najbitnije da ako nam se na forumu pojavi kakav "kivi" treba ga odbit jer mi kao neprivaćamo 3D voće nego samo povrće pa nek se "renejma" u 3dkupus Cheesy Wink.
Evidentirano

Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
Juraj Barukčić
Moderator
Hero Member
*

« Odgovor #12 : 17. 04. 2011. 01:35 »

Haha! Svasta. Ja sam se bio registrirao prije par godina tamo bez problema. Ali sam dobio ban, ne sjecam se tocno iz kojeg razloga. Onda su mislim redizajnirali sve i resetirali tu neku bazu podataka sa userima koji su blokani pa sam se ponovo uspio regati i nisam jos dobio ban. Valjda.
Evidentirano
Ivica Horvat
Hero Member
*
*
*

« Odgovor #13 : 17. 04. 2011. 03:07 »

Hah, koji mali umišljeni napoleon u svom malom virtualnom "elitnom" carstvu... i ja sam se davno regao,
ali mislim da nikad nisam našao za shodno vratiti se više od 3 puta. Neš ti elitne lokacije.
@ lewis, sigurno si vidio:

Tongue
Evidentirano

doh!
Nikola Sokol
Newbie
*

« Odgovor #14 : 03. 05. 2011. 19:31 »

Dalje sam pokušavao ali ništa , pa bi zamolio dali ima koja dobra duša da mi posudi svoj pass od cineme 4D cafe-a ? ... ipak nisam jedini koji ima problema sa registracijom  Angry , ako mi netko misli pomoć nek  se javi na PM.
« Zadnja izmjena: 03. 05. 2011. 19:36 Nikola Sokol » Evidentirano
Hsrdelic
Full Member

« Odgovor #15 : 10. 12. 2011. 22:42 »

Lijepi pozdrav,

Pošto je moja malenkost administrator na cafeu, dopustite da vam obrazložim neke pojedinosti prije nego počnete omalovažavati Kiwija, koji je u najmanju ruku značajno kontribuirao C4D zajednici i razvoju same Cineme uopće, što mogu potvrditi iz prve ruke pošto sam i sam u Maxon beta timu. Evo par činjenica vezanih uz cafe jest :

- Cafe ima minimalno 300 zahtjeva za registraciju novih korisnika dnevno
- Nultu toleranciju na piratstvo, dakle automatski ban
- Pošto je site koncentriran na Engleske govornike, naravno da odredjene konstelacije imena
  nisu poželjne

Prema tome, napadati nekoga zbog njegovih pravila na njegovom forumu je u najmanju ruku smiješno, pa pobogu, zamislite da vama netko drugi počne krojit pravila ovog foruma?
Htio bih samo dodati da sam i sam morao pri registraciji prije par godina dokazati da posjedujem legalnu licencu Cineme 4D, pa sam tek onda bio pušten na forum jer sam inicijalno baniran. Mislim, budimo iskreni, koliko vas zbilja ima legalnu Cinemu u RH? U potpunosti se slažem sa nultom tolerancijom na piratstvo, i sav moj softver je potpuno legalan, uključujući i windowse.
Na Cafeu ozbiljno razmišljamo o tome da uvedemo obvezno dokazivanje legalnosti, kao što je Stefan napravio na Vray forumu, jel smatramo da ovim drugima nema mjesta među nama, a svi oni među vama, koji maštaju o nekakvom životu od 3D-a putem freelancinga, jednostavno to mogu zaboravit bez legalnog softvera. Ok, možda će se koji put i nešto zalomiti, ali vrlo brzo će ostatak nekog freelancing tima ili klijent, dovesti u pitanje vaš kredibilitet i pitanje ispravnosti vaše licence, a onda su vrata zatvorena. Postoji razlog zašto unutar svih većih, pa čak i manjih projekata srećem istih 50-ak imena.

I da, za sve one koju mogu poslati dokaz o legalnosti svoje kopije, drage volje ću im reaktivirati account. Takva su pravila, ja ih nisam izmislio, ali sam preuzimanjem admin mjesta prihvatio ispunjavati obaveze koje iz toga slijede. Stoga, poslušajte moj dobronamjerni savjet o legalnosti softvera, jel ne želite da vas se markira kao takvoga ako počinjete karijeru. Ako si isti ne možete priuštiti, odgovor je jednostavan - Blender.

Lijepi pozdrav,

Hrvoje

P.S. Kiwijev nadimak dolazi od popularnog nadimka za stanovnike Novog Zelanda i nema veze s voćem.
« Zadnja izmjena: 11. 12. 2011. 01:11 Hsrdelic » Evidentirano
Dejan Kober
Administrator
Hero Member
*
*

3d studio max

« Odgovor #16 : 11. 12. 2011. 21:25 »

Pa kao što je već bilo rečeno, njihov forum, njihova pravila... 
Ali što bi ja sad trebao mjenjati naziv firme, jer se njemu ne sviđa, da bi se mogao tamo registrirat??
I odgovor koji sam dobio od gospodina admina, je u mom slučaju rezultirao time da sam rekao kolegi: "zaš što?? Zaboravi Cinemu! Ne zanima me uopće kolko bi neke stvari u njoj bile možda lakše i jednostavnije! Ostajemo kod max-a i amen!"
Evidentirano

Niko Perković
Hero Member

3D Studio Max

« Odgovor #17 : 11. 12. 2011. 21:32 »

Ma Max je najbolji, u njemu možeš sve radit profesionalno.. od modeliranja do rasvjete, render... ma sve živo a i prijateljski je, lagano se naviknit tako da... Je da uvik ovaj program nema nešto, ovaj ima... Al Max je rješenje za sve kategorije Cheesy
Evidentirano

Cool, zar ne? Cool
Hsrdelic
Full Member

« Odgovor #18 : 11. 12. 2011. 21:44 »

Pozdrav,

Ne trebaš mjenjati naziv firme Smiley
Radi se o tome da smo imali praktički automatski ban za ljude koji ne izaberu verziju Cineme, i jednostavno je nemoguće obraditi toliki broj accounta dnevno bez da se provuku spammeri i slični.
Jel, budimo fer, ne želim pomagati 13 godišnjacima koji su skinuli piratsku verziju i sad žele "sklikat" Avatar preko noći - jednostavno nema smisla.

Moj prijedlog ti je da se registriraš opet pa ću ti odobriti account, s tim da izaberi demo kao verziju.
Ako još postoji stari account, slobodno mi pošalji pm ovdje da ti aktiviram taj. Kiwi je inače super, ali s obzirom kakve idiotske mailove dobivamo nemoj se čuditi što je malo stroži, jer cafe je već par puta bio meta, te on sam mora pretrpiti desetine uvreda privatno prek osvog maila, te zbog toga zna puhati na hladno.

@Niko Perković

Ne postoji najbolji alat, to su čiste gluposti jer se aplikacije u zbilji ne mogu uspoređivati jer nema temeljnog normativa za usporedbu. Naprimjer, ono što se na neki način može ustvrditi jest da je  Houdini tehnološki gledano daleko najnapredniji 3D alat iz razloga što on predstavlja pipeline u paketu, a u svim ostalima sami morate izgraditi pipeline. Postoje još nekakve slične usporedbe koju su još razumne, tipa VEX vs ICE mjerenje performansi pute njihovih performance monitora i slične usporedbe koje imaju smisla. Sve ostalo spada u subjektivne kategorije i jednostavno je nemjerljivo i neusporedivo zbog raznih faktora. Drugim rječima, svatko neka koristi alat koji je najprimjereniji zahtjevima samog korisnika ili radnog okruženja.

Hrvoje

Evidentirano
Niko Perković
Hero Member

3D Studio Max

« Odgovor #19 : 11. 12. 2011. 22:06 »

Hsrdelic: U potpunosti se slažen s tobon da nema najboljeg alata, ali ja san samo iša izreć svoje mišljenje iz moje perspektive... Ja valjda mislin da je 3ds Max najbolji jer san već 4-5 godina na njemu, nek ljudi odluče koji im najbolje paše i s kojim se najbolje ''osjećaju ka da su kući'' Cheesy
Evidentirano

Cool, zar ne? Cool
 Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  

Skoči na: