Interijer apartmana

Interijer apartmana

Ocjena: 0

0

Interijer restorana

Interijer restorana

0

Tiger tenk I

Tiger tenk I

0

In Memoriam

In Memoriam

0

Skulptura

Skulptura

0

Livingroom-NY style

Livingroom-NY style

0

arhviz

arhviz

3

Mercedes W124

Mercedes W124

2

Novosti: Video isječci: Intervjui: Tutorijali:
ZBrush Workshop
Blender radionica u Osijeku – “Osnove 3D modeliranja”
Izazov: Rendanje automobila
Zbrush Central V3
ostale novosti...
World of Warcraft: Mists of Pandaria Cinematic Trailer
Unreal Engine 4 - Demo showcase
Wreck-It Ralph
Castlevania Lords of Shadow 2
ostali video isječci...
Intervju sa Darkom Vučenikom
Lemonade3D - intervju
Bassam Kurdali - intervju
Luminus studio - Intervju
ostali intervjui...
Blender tutorijali - krivulje
Modeliranje i texturiranje ljudskog oka
Izrada šalice
Izrada stijene
ostali tutorijali...
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Predstavljanje i pozdrav  (Posjeta: 3745 )
Hsrdelic
Full Member

« : 20. 08. 2009. 01:24 »

Lijepi pozdrav  Smiley

Za moj prvi post na forumu odlucio sam se predstaviti:
Hrvoje,30g,Zagreb,star u 3D-u,nov u Cinemi.

Dugi niz godina sam radio iskljucivo ciljani industrijski dizajn tako sam umalo postao fah-idiot - srecom dosadilo mi je na vrijeme  Cheesy

S obzirom da sam tek nedavno nabasao na ovaj forum i da Cinemu koristim manje od godinu dana nadam se da cu ovdje naci podrsku koju sam i sam spreman dati Tongue

Veselim se vidjeti sta se sve i kako i gdje radi sa Cinemom kod nas.
Uskoro cu(drugi mjesec),kad promet dopusti ulpoadati neke 3d modele koje sam radio davno za slobodan download,a i mozda i pokoji render animiranog filma na kojem renutno radim u slobodno vrijeme.

Hrvoje

Evidentirano
Denis Ivanković
3D Modeler
Hero Member

« Odgovor #1 : 20. 08. 2009. 13:33 »

Pozdrav Hrvoje!

Eto i ja nov u Cinemi heheh...
Evidentirano

Juraj Barukčić
Moderator
Hero Member
*

« Odgovor #2 : 22. 08. 2009. 11:17 »

Pozdrav.
Ja vam u Cinemi radim vec duze vrijeme, znam podosta toga, isto tako i podosta toga i ne znam.
Cinema je super program, jako jednostavan a profesionalan, ali je modeliranje malo zeznuto, bar kod nekih stvari.
Evidentirano
Denis Ivanković
3D Modeler
Hero Member

« Odgovor #3 : 22. 08. 2009. 11:43 »

Nije loš program...
Gledam tu neke tutove Lynda...Pa eto malo učim Smiley
A ćini mi se modeliranje malo teže...
Evidentirano

Juraj Barukčić
Moderator
Hero Member
*

« Odgovor #4 : 22. 08. 2009. 11:48 »

Ma imas miljon tutova, i ja sam preko njih osnove skuzio, a ostalo je bilo zanimljivije sam skuzit.
A sto se modeliranje tice, poligoni se znaju glupo ponasat kod nekih stvari, rade neke sjene i okrecu se i ubijaju medjusobno i onda se to vidi na renderu kasnije. Tj treba provest duze vremena peglajuci nego sto treba.
Evidentirano
Denis Ivanković
3D Modeler
Hero Member

« Odgovor #5 : 22. 08. 2009. 11:51 »

Da, najbolje je sam klikat dok neskužiš Smiley
Jedino mal za osnove pogledat....
Inaće mi se sviđa cinema...lijepo sučelje Cheesy
Evidentirano

Juraj Barukčić
Moderator
Hero Member
*

« Odgovor #6 : 22. 08. 2009. 11:53 »

Da, vrlo je jednostavna za snaci se.
Evidentirano
kizo
Gost
« Odgovor #7 : 23. 08. 2009. 18:23 »

pozdrav decki!!! fino je vidjet jos kojeg c4d pocetnika

ako sta treba samo pitajte.....rado cu pomoci ako mogu
i da nemojte slusati ovog "moderatora" Smiley ..... on pojma nema ....lol

@moderator  pa kakve su ti to izjave? wtf u svim softverima ima sta ide lakse a sta neide pa cak i nikako
ipak mozda malo vise iskustva treba za procjeniti neki prog.....

e da i kad si vec moderator zasto ne postas nista od novosti vezanih uz c4d?
ova je rubrika mrtva a u stvari se svasta dogadja....

kizo
Evidentirano
Juraj Barukčić
Moderator
Hero Member
*

« Odgovor #8 : 24. 08. 2009. 12:31 »

Ma ti nemas pojma. Cheesy

Pa gle, vec par godina ucim tu Cinemu i uvijek me iste stvari muce kod poly modelinga koje rijetko kad uspijem rijesit. Lako se u Cinemi snac i osnove pohvatat, al mene to poly modeliranje dovede do ludila nekad. Cheesy

Pa nisam nista stavljao jer mi se cinilo da sam ja jedan od rijetkih sa Cinemom, svi u ostalim. Citam svaki dan Maxon stranicu, bit ce onda sad nekih vjesti i savjeta za how to i slicne stvarcice Cheesy
Evidentirano
David Petrina
Sr. Member

« Odgovor #9 : 10. 09. 2009. 17:12 »

pa da je modeliranje u C4D nesto zeznuto mi je jako tesko povjerovati, s vremenom sam skoro svo modeliranje sveo  na tehniku edge extrudea ,pocnem s lathe nurbsom koji prati konturu modela kojeg zelim napraviti , podesim podjelu nurbsa na razinu koja mi se cini dobrom za pocetak, lupim c (editable) i samo dalje edge extrude i bridge za popunjavanje "rupa" ,za dodavanje detalja koristim knife u loop modu i lakse ne moze  Cheesy
Evidentirano
Z O X
Full Member

« Odgovor #10 : 11. 09. 2009. 08:10 »

A sto se modeliranje tice, poligoni se znaju glupo ponasat kod nekih stvari, rade neke sjene i okrecu se i ubijaju medjusobno i onda se to vidi na renderu kasnije. Tj treba provest duze vremena peglajuci nego sto treba.

Meni najveći "problem" stvara odlučiti koji je najdirektniji način za izmodelirati nešto.

Ima tolko načina da mi zna biti teško odlučiti za pristup. Na kraju mijenjam stvari par koraka kasnije ako mi se određeni mesh pokaže nedovoljno odgovarajućim, a prilagodba bi uzela više vremena nego napraviti drugačije.

Što se tiče "sjena" na poligonima - jedini problem je kada poligon postane crn tj. "slomljen" - ali to je lako uočljivo i događa se zbog mojih grešaka. Ostale stvari sa sjenčanjem su vezane uz "phong" tag, tj. njegove kuteve. Ako se kontrola kuteva pokaže nedostatnom, uvijek se može napraviti Phong break ili prilagoditi mesh ...
Evidentirano
Juraj Barukčić
Moderator
Hero Member
*

« Odgovor #11 : 11. 09. 2009. 08:53 »

Pa vise manje zavisi od modela koji zelis napravit ti zavisi nacin modeliranja.
Ako npr zelis napravit bocu ili vinsku casu najbolje sa latheom radit, a ako je neki tezi model, tipa mobitel onda ide polymodeling ili boxmodeling.
A sto se tice tih slomljenih poligona i meni se znaju dogadjat pa ih uspijem sa tim tagovima rijesit, ali nekad neide ni tako ni rucno da probam napravit pa me bas iznervira nekad. Cheesy
Evidentirano
Z O X
Full Member

« Odgovor #12 : 11. 09. 2009. 09:10 »

1) Pa vise manje zavisi od modela koji zelis napravit ti zavisi nacin modeliranja.
Ako npr zelis napravit bocu ili vinsku casu najbolje sa latheom radit, a ako je neki tezi model, tipa mobitel onda ide polymodeling ili boxmodeling.

2)A sto se tice tih slomljenih poligona i meni se znaju dogadjat pa ih uspijem sa tim tagovima rijesit, ali nekad neide ni tako ni rucno da probam napravit pa me bas iznervira nekad. Cheesy

1) Da, da, ali nismo se razumjeli. Lathe iz tvojeg primjera je specifičan slučaj. Mislio sam ovo: npr. moraš ubaciti neki novi objekt (npr. fotelju) pa imaš na izbor napraviti ga od kocke, već postojećeg mesha izvući željeni oblik, nacrtati liniju sam pa extrude, itd. Opsjednut sam time da mesh bude što čišći pa sam nekad neodlučan kojim alatima i iz čega kreirati objekt.

2) Probaj sa Phong break ...
Evidentirano
David Petrina
Sr. Member

« Odgovor #13 : 11. 09. 2009. 09:48 »

savjet samo za pocetnike: crni poligoni mogu nastati osim nepodesenog phong taga kao i rezultat ne "alajnanih" poligona - dakle samo functions - align normals, no ako netko koristi sketch i toon moze takvu situaciju okrenuti u svoju korist: ako zelite liniju na inace glatkoj povrsini mozete je dobiti upravo tako da obrnete normale poligona na tom mjestu
Evidentirano
Z O X
Full Member

« Odgovor #14 : 11. 09. 2009. 09:54 »

savjet samo za pocetnike: crni poligoni mogu nastati osim nepodesenog phong taga kao i rezultat ne "alajnanih" poligona - dakle samo functions - align normals, no ako netko koristi sketch i toon moze takvu situaciju okrenuti u svoju korist: ako zelite liniju na inace glatkoj povrsini mozete je dobiti upravo tako da obrnete normale poligona na tom mjestu

Postoji razlika između tamnih i crnih poligona. Tamni su kad je normala okrenuta prema unutrašnjosti objekta (nekad ni align ne pomaže ako ih ima puno izmiješanih), a crni poligon nastane kad sam sebe siječe (i neke druge situacije).

Prvi slučaj i nije tolko bitan ako se ne koristi transparency jer su materijali dvostrani. U drugom nema pomoći nego ispraviti mesh.
Evidentirano
David Petrina
Sr. Member

« Odgovor #15 : 11. 09. 2009. 12:35 »

kad poligon sam sebe sijece rijesavam to sa structure iron tool ,brush tool na smooth a ako se mesh ne smije ni malo promijeniti takav poligon pretvoris u dva trokutasta sa triangulate iako je takav slucaj najcesce indikator da nesto bas i ne valja i da mesh treba jos malo postimati
Evidentirano
David Petrina
Sr. Member

« Odgovor #16 : 11. 09. 2009. 12:41 »

e da, pa nije bas da prvi slucaj nije vazan jer ima dosta shadera koji koriste normale(npr subSurfaceScatering, displacement Chanell koristi normale + - vrijednosti) a isto ako takav model kasnije koristis u kombinaciji s clothom, hairom i uopce ako ima nekih collision detectiona moze te malo izluditi prvi rezultat dok se ne sjetis provjeriti model i aligment poligona
Evidentirano
Z O X
Full Member

« Odgovor #17 : 11. 09. 2009. 12:56 »

e da, pa nije bas da prvi slucaj nije vazan jer ima dosta shadera koji koriste normale(npr subSurfaceScatering, displacement Chanell koristi normale + - vrijednosti) a isto ako takav model kasnije koristis u kombinaciji s clothom, hairom i uopce ako ima nekih collision detectiona moze te malo izluditi prvi rezultat dok se ne sjetis provjeriti model i aligment poligona

Ispričavam se, nisam bil dovoljno jasan. Normalno da sve što ovisi o orijentaciji poligona stvara frku, ali dosta toga (pogotovo za početak) ne ovisi o tome.

Uglavnom, drago mi je da ima ljudi koji koriste Cinemu.
Ako mogu nekome pomoći, stavljam svoje znanje na raspolaganje.

Bilo bi dobro da razmijenimo pluginove za koje mislimo da nekaj vrijede - PM.

Preporučam VSM4D koji daje oplošje/volumen (i još neke dodatne funkcije) objekata, a dobro bi mi došao Citygen u 64 bitnoj verziji ...
Evidentirano
David Petrina
Sr. Member

« Odgovor #18 : 11. 09. 2009. 14:31 »

ma kakvo ispricavanje  Cheesy
sta se tice plugin - ova uopce ih ne koristim, dijelom jer sam se davno (C4D v7.0 i 8.0) razocarao u neke tada mi dostupne a i nekako polazim od toga da se sve moze rijesiti unutar same Cineme .Kao nadopunu Cinemi koristim RealFlow i odnedavna ZBrush i to je to, tako da ti nazalost ne mogu pomoci oko toga ali za sve ostalo rado cu razmijeniti ideje i iskustva
Evidentirano
Josip
Newbie
*

« Odgovor #19 : 16. 03. 2010. 17:59 »

Upozorenje: ova tema je neaktivna bar 120 dana.
Osim ako sigurno želite odgovoriti na ovu temu, molimo da razmotrite otvaranje nove teme.

Cheesy nevolim ovo upozorenje,osjećam se kao da sam došao u neku sobu gdje se razgovaralo prije 100 godina, i sad ja sam sa sobom meljem Cheesy

Također početnik u Cinemi, ha skoro pa ni početnik Cheesy, no radim u Allplanu, to je ''konstrukterski'' program isto firme Nemetschek. Sad sam se zainteresirao za cinemu baš iz tog razloga, uglavnom

pitanja imam , pitanja će biti, a na neka mogu ponudit i kvalitetan odgovor bar što se allplana tiče,mada i tu imam pitanja Cheesy

Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na: